2110_nowlessness_vizual.jpg

Nowlessness, act III: it’s getting hot in here

Jednovečerný event s názvom nowlessness, act III: it’s getting hot in here prezentuje skupinu umelcov a umelkýň, ktorí/é z viacerých perspektív (nový materializmus, queer teórie, špekulatívny dizajn) spochybňujú tradičné delenie prírody a kultúry.
Toto.jpg

Katarzyna Krakowiak: Toto ešte nie je noc

Cez steny a fasády Kunsthalle Bratislava vybuchuje hromadný smiech. Pozostáva z tisícky nahrávok smiechu žien a mužov z rôznych krajín, ktorí podporujú rovnaké práva a slobodu.
Nikola cizmarova_ts.jpg

Nikola Čižmárová: Spomínaš si, ako sme sa stretli?

Dielo umiestnené na Treskoňovej ulici pri Kunsthalle Bratislava sa zaoberá prvými stretnutiami a spomienkami autorky a jej priateľov či priateliek. Tvorí ju objektová inštalácia popolníkov, ktoré inscenujú miesto interakcií vo verejnom priestore. Súčasťou je zvukový záznam opisujúci každú zo situácií z dvoch uhlov pohľadu.
Kota tkova pr_ts.jpg

Eva Koťátková: Zvyknite si na moje telo, mne sa v ňom žije dobre

Prvá samostatná výstava českej, medzinárodne uznávanej umelkyne Evy Koťátkovej v Kunsthalle Bratislava sa – vstupujúc do komplexnej pavučiny živých vzťahov na námestí – prezentuje v priestore LAB, v priamom kontakte s okolitým prostredím cez veľkorozmerné okná.
Eskinja pr_web v03.jpg

Igor Eškinja: Expozície

Sólový výstavný projekt pre Kunsthalle Bratislava odráža záujem chorvátskeho umelca Igora Eškinju o zmenu naratívu výstavného priestoru a vnímanie špecifík výstavnej sály ako hlavnej projektovej premisy.
Grossi pr_fb_event_01.jpg

Grossi Maglioni: Zvieracia matka

Nový výstavný projekt talianskeho dua Grossi Maglioni, vytvorený pre Kunsthalle LAB, sa zameriava na skúmanie materstva a jeho transformačného potenciálu.