HC Slovan Bratislava hľadá náhradu za Zimana, stále aj dlhuje hráčom výplaty za minulú sezónu KHL

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Juraj Široký ml.
Člen predstavenstva hokejového klubu Slovan Bratislava Juraj Široký ml. Foto: archívne SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Po odchode Patrika Zimana z pozície generálneho manažéra hokejového Slovana Bratislava bude klub zatiaľ bez jeho nástupcu. „Zatiaľ si kompetencie rozdelíme a budeme hľadať nového generálneho manažéra,“ informoval v stredu člen predstavenstva klubu Juraj Široký.

V súvislosti s odchodom Patrika Zimana zo svojej funkcie a zotrvaním Oldřicha Štefla na poste športového riaditeľa vyhlásil fanklub Verní Slovanu bojkot.

Súčasná situácia v klube

„Bol by som nerád, keby fanklub bojkotoval zápasy, ale oni asi počuli len názor jednej strany. Mohli a mali by si možno sadnúť aj s pánom Šteflom a porozprávať sa,“ poznamenal Široký. K uvedenému stretnutiu by malo prísť už vo štvrtok večer.

Vedenie klubu prezentovalo aj súčasnú situáciu smerom k dlhom. „Máme nedoplatky hráčom z minulej sezóny, mali by to byť tri výplaty. Robíme kroky, aby sme to doplatili pred ďalším súťažným ročníkom a aby sa niečo také v budúcnosti neopakovalo,“ povedal Široký.

Slovan v stredu prezentoval meno nového trénera, stal sa ním Vladimír Országh. Na poste hlavného kouča nahradil Eduarda Zankovca. „Rokovali sme aj s Eduardom Zankovcom, ale nedospeli sme k dohode,“ poznamenal Juraj Široký mladší.

Model predpredaja permanentiek

Marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda predstavil model predpredaja permanentiek. Prezradil tiež, že klub v blízkej budúcnosti chce predať názov arény, no zároveň zachovať prívlastok, že ide o Zimný štadión Ondreja Nepelu.

Uviedol tiež, že Slovan v októbri pravdepodobne odohrá dve domáce stretnutia vo Viedni. Má ísť o pokyn vedenia KHL a nie iniciatívu bratislavského klubu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Juraj ŠirokýPatrik ZimanVladimír Országh
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava