Kubiš odovzdal podpisy na prezidentskú kandidatúru, vyzbieral ich 22-tisíc (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KUBIŠ: Odovzdal podpisy na kandidatúru prezidenta
Občiansky kandidát na prezidenta SR Ján Kubiš (vpravo) počas odovzdania petície s podpismi občanov za jeho kandidatúru do podateľne Národnej rady SR. Bratislava, 30. január 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Kandidát na prezidenta a bývalý minister zahraničných vecí Ján Kubiš v utorok odovzdal podpisy od občanov do Národnej rady SR. Podarilo sa mu vyzbierať 22-tisíc podpisov.

„Zatiaľ som len ašpirantom na kandidáta, pretože až po certifikácii podpisov môžem hovoriť, že som kandidát. Dúfam, že k tomu príde skoro, aby som mohol začať kampaň,“ uviedol Kubiš po odovzdaní podpisov s tým, že chce do kampane vstúpiť aktívne a viac cestovať po Slovensku. Ako uviedol, chce načúvať tomu, čo mu budú hovoriť občania a na základe toho chce stavať aj programové témy.

„Žijeme v súbehu rôznych krízových situácií. Ani u nás doma to nie je najlepšie, a to nehovorím o tom, aká sme polarizovaná spoločnosť, politicky rozhádaná. Aj v zahraničí je situácia veľmi zložitá. Ja som človek, ktorý dlhodobo pôsobil aj v krízových oblastiach a snažil sa krízy riešiť alebo im predchádzať,“ uviedol Kubiš a dodal, že v politike chýba slušnosť, ktorú by chcel priniesť. Ako doplnil, kampaň bude racionálna a primeraná a nepresiahne sumu 500-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Kubiš
Firmy a inštitúcie Národná rada SR