Autobusy v Trenčianskom kraji pôjdu v prázdninovom režime, očakáva sa viac cestujúcich

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAD Trenčín, autobusy
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Prímestská autobusová doprava na území Trenčianskeho samosprávneho kraja prechádza od začiatku budúceho týždňa zo sobotňajšieho režimu do prázdninového. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška. Dôvodom je očakávaný vyšší počet cestujúcich po tom, čo sa otvorili ďalšie prevádzky a obchody.

Podľa sobotňajších cestovných poriadkov jazdili prímestské autobusy v Trenčianskom kraji od 18. marca. SAD Trenčín a SAD Prievidza z pozície dopravcov zaviedli tento režim po dohode s krajskou samosprávou ako jedno z preventívnych opatrení pred šíriacim sa koronavírusom.

„Aj TSK sa v rámci svojich kompetencií pridáva k uvoľňovaniu opatrení a od 11. mája prejde prímestská autobusová doprava do prázdninového režimu. Otvára sa veľa prevádzok a ľudia potrebujú cestovať. Budeme však prehodnocovať všetky spoje, ktoré budú od pondelka premávať, a ak niektoré autobusy budú jazdiť prázdne, zvážime ich ďalšie zaradenie,“ uviedol Baška.

Hovorkyňa SAD Trenčín Ivana Strelcová potvrdila, že samospráva v spolupráci s dopravcami bude v týždennej frekvencii sledovať vyťaženosť jednotlivých liniek.

„Režim „letné prázdniny“ je taký, keď sa snažíme splniť základnú požiadavku občanov na bežný pohyb do práce a z práce. Vynechané sú hlavne spoje, ktoré takmer výhradne prevážajú žiakov a študentov na začiatok a po skončení vyučovania,“ vysvetlila Strelcová.

Ako dodala, aj naďalej pre cestujúcich platí povinné používanie rúšok a tiež zákaz obsadzovať sedadlá priamo za vodičom. Dopravca tiež odporúča cestujúcim používať rukavice a pri kúpe cestovného lístka uprednostniť bezhotovostnú platbu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivana StrelcováJaroslav Baška
Firmy a inštitúcie SAD TrenčínTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)