Bratislavský osobný aj nákladný prístav sa počas troch dní otvorí pre všetkých záujemcov o vodnú dopravu a cestovný ruch (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Novinársky deň na Eurovea Tower
Pohľad na prístav na Dunaji z najvyššieho poschodia prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower v Bratislave počas novinárskeho dňa, na ktorom informovali o výstavbe a sprístupnení jednotlivých funkcií rozšírenej Eurovea . Bratislava, 10. marec 2023. Foto: SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Záujemcovia o vodnú dopravu a cestovný ruch by mali zbystriť pozornosť. Bratislavský osobný aj nákladný prístav na Dunaji sa počas troch dní otvoria budúcim študentom stredných a vysokých škôl, ale aj širokej verejnosti.

Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch

Od 6. do 8. februára budú pripravené prehliadky lodí, nákladného prístavu, ukážky povolaní, prezentácie škôl a ich študijných odborov, ako aj pracovné ponuky zamestnávateľov. Cieľom druhého ročníka podujatia Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch, ktoré organizuje Ministerstvo dopravy SR, je prilákať do tohto odvetvia nových študentov a budúcich zamestnancov.

„Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch organizujeme, aby sme prilákali mladých ľudí na štúdium odborov vodnej dopravy, vodného hospodárstva, gastronómie, hotelierstva, či cestovného ruchu,“ povedal minister dopravy Jozef Ráž.

„Sú to rýchlo sa rozvíjajúce odbory s potenciálom, ktoré ale na Slovensku dlhodobo trpia nedostatkom kvalifikovaných zamestnancov nielen v súkromných, ale v našich rezortných podnikoch. To sa na ministerstve snažíme aktívne meniť,“ uviedol.

Ministerstvo dopravy SR
Podujatie Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch. Foto: www.facebook.com

Veľa možností pre študentov aj pre verejnosť

Možnosti vzdelávania v rámci vodnej dopravy a cestovného ruchu bude prezentovať desať stredných a šesť vysokých škôl. Študenti a verejnosť si budú môcť pozrieť prácu na troch osobných lodiach v profesiách lodník, kvalifikovaný lodník, kormidelník, ako aj lodný strojník, lodný kapitán, plavebný inšpektor, či palubného personálu ako čašník, barman, kuchár, chyžná.

Ako informovala hovorkyňa ministerstva dopravy Petra Poláčiková, medzi vystavovateľmi budú aj zástupcovia súkromných lodných spoločností, zamestnávatelia zo štátnej správy, napríklad Slovenský vodohospodársky podnik a Dopravný úrad.

Podujatie Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch bude v osobnom prístave na Fajnorovom nábreží v Bratislave od utorka do štvrtka v čase 9:00 až 16:00. Súčasťou podujatia je aj prehliadka nákladného prístavu s výkladom zástupcu spoločnosti Slovenská plavba a prístavy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef Ráž mlPetra Poláčiková
Firmy a inštitúcie Dopravný úrad SRMinisterstvo dopravy SRSlovenská plavba a prístavySlovenský vodohospodársky podnik