Malí autodopravcovia podporujú protesty farmárov. Zvažujú aj protestnú jazdu cez Slovensko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Poľnohospodári, dopravcovia
Tento článok pre vás načítala AI.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) podporuje európskych farmárov v riešení ich problémov. Predseda organizácie menších cestných dopravcov Stanislav Skala informoval, že sú ochotní pripojiť sa k protestom poľnohospodárov, pokiaľ to situácia bude vyžadovať lebo ide o spoločné záujmy s dopravcami.

Vyššie náklady zaplatené občanmi

Pripomenul, že zavedenie smernice Eurovignette o spoplatnení cestnej siete spôsobí zvýšenie nákladov v doprave a zaplatia to občania. Skala vyjadril rozhorčenie nad tým, čo sa deje v západných krajinách s poľnohospodármi, pričom k ich protestom sa podľa neho začali pripájať aj Poľsko, Česko, Rumunsko, Bulharsko, dokonca Litva a Lotyšsko.

„Je hanba EÚ, keď nebola schopná vyriešiť problémy poľnohospodárov a krátili im dotácie, ako sa to deje na Slovensku,“ uviedol predseda UNAS. Podľa neho Európska komisia nemá záujem riešiť problémy dopravcov v súvislosti s tzv. povolenkami pre ukrajinských dopravcov v rámci EÚ.

Záujem o účasť na protestoch

UNAS na sociálnej sieti už zisťovala záujem o zapojenie do protestov, ale bez väčšej odozvy. Uvažovala o spoločnej protestnej jazde z východu Slovenska s cieľom v Bratislave s tým, že by sa do nej zapojili dopravcovia, poľnohospodári, taxislužby či odťahové firmy. Chceli tak vysloviť nesúhlas s predĺžením zmluvy medzi EÚ a Ukrajinou o povolení na prepravy, ako aj poukázať na problémy v uvedených oblastiach, napríklad s mýtom či agrodotáciami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Stanislav Skála
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)