Ministerstvo dopravy hľadá skúsených manažérov do predstavenstva popradského letiska

Letisko Poprad - Tatry
Foto: Poprad-Tatry International Airport, www.facebook.com

Ministerstvo dopravy SR vyhlásilo výberové konanie na členov predstavenstva spoločnosti Letisko Poprad – Tatry, a. s. Výberové konanie bude pozostávať z odborného testu a osobného pohovoru. Ministerstvo dopravy o tom informovalo v pondelok s tým, že termín na doručenie písomnej prihlášky do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi je do 31. júla.

Podmienky pre uchádzačov

Rezort hľadá skúsených manažérov s minimálne päťročnou praxou v riadiacich funkciách, občianskou a morálnou bezúhonnosťou, so strategickým myslením a kvalitnou znalosťou cudzieho jazyka.

Prihlásení uchádzači, ktorí spĺňajú podmienky a predložia v stanovenom termíne prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi, budú pozvaní na výberové konanie písomne, najmenej sedem kalendárnych dní pred jeho uskutočnením.

Výberové konanie

Podrobnosti o výberovom konaní sú dostupné na webovej stránke rezortu dopravy: https://www.mindop.sk/media-5144/tlacove-spravy-2726/ministerstvo-dopravy-hlada-clenov-predstavenstva-popradskeho-letiska.

Predsedom predstavenstva a výkonným riaditeľom popradského letiska je od septembra minulého roka Martin Rakovský. Ten po sporoch zamestnancov s bývalým vedením nahradil Petra Dujavu, ktorý letisko viedol dva roky. Členom predstavenstva letiska je Michal Staňa.

Akciová spoločnosť Letisko Poprad – Tatry vznikla začiatkom roka 2005, má základné imanie viac ako 21 miliónov eur. Štát v zastúpení Ministerstvom dopravy SR je akcionárom letiskovej spoločnosti s majetkovou účasťou 97,74 %. Ďalšími akcionármi letiskovej spoločnosti sú mestá Poprad a Vysoké Tatry.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin RakovskýMichal StaňaPeter Dujava
Firmy a inštitúcie Letisko Poprad-TatryMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR