Minister Takáč má viac chrániť poľnohospodárov. Fico ocenil rozšírenie produktov, ktoré nedovážame z Ukrajiny (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB premiéra Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča
Tlačová beseda premiéra Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády SR Robert Fico na kontrolnom dni požiadal ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča, aby aj napriek tlaku obrovského množstva povinností venoval osobitnú pozornosť ochrane slovenských poľnohospodárov. A aby sa ich zastával.

„Nechcem o poľnohospodárstve rozprávať iba ako o výrobe potravín, o obrábaní pôdy a chove. Poľnohospodárstvo má obrovský vplyv na rozvoj vidieka, na krajitvorbu a toto treba rešpektovať. Preto všade tam, kde sa dá zastať poľnohospodárov, treba to urobiť,“ uviedol Fico.

Takáč má voľné ruky

Premiér Fico oznámil, že si vypočul od Takáča informácie ohľadom čerpania fondov z Európskej únie () a o príprave novej Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP).

„Tu som ministrovi jasne povedal, že má voľné ruky pri komunikácii Slovenska pri formovaní novej SPP. Dobre vieme, že táto politika nebola spravodlivá a doteraz nie je. A veľmi ťažko sa dýcha slovenskému poľnohospodárovi oproti tomu zahraničnému, ktorý je výraznejšie dotovaný,“ konštatoval Fico.

Agrorezort patrí podľa premiéra Fica medzi jeden z najkomplikovanejších a najťažších rezortov.

Ochrana poľnohospodárstva

„Pozitívne vnímam na ministrovi predovšetkým dynamiku a záujem o rezort a oceňujem kvalitu sociálneho dialógu, ktorý vedie s predstaviteľmi poľnohospodárskej komunity, pretože bez tohto dialógu to nie je možné,“ doplnil premiér.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda vlády SR sa dotkol aj témy ochrany poľnohospodárstva a doplnil, že sa dá realizovať aj inak.

„Minister nezaváhal a rozšíril počet produktov na 14 položiek, ktoré nedovážame z Ukrajiny. Máme naplánovanú spoločné stretnutie vlády s tou Ukrajinskou na 11. apríla a tento bod je bodom rokovania. Chceme nájsť spoločný mechanizmus, ktorý bude chrániť našich poľnohospodárov. Ja verím, že pokiaľ ho nenájdeme, tak pán Šmihal, premiér Ukrajiny pochopí naše jednostranné rozhodnutia. O tom budeme spolu hovoriť intenzívne na stretnutí s Ukrajinou,“ zdôraznil Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard TakáčRobert Fico
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR