Poľovník v lesoch neďaleko Svätého Jura zazrel medveďa, ochranári túto informáciu nepotvrdili

Medved, les
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Miestny poľovník údajne v týchto dňoch spozoroval medveďa vo vinohradoch za mestom Svätý Jur v okrese Pezinok. Hlásenie o výskyte dostal Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR).

Ako informuje manažérka pre komunikáciu ŠOP SR Kristína Bocková, hlásenia o výskyte šelmy neďaleko hlavného mesta Bratislavy sa však neopakovali a jej trvalý výskyt v tejto oblasti nepotvrdila ani Správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Malé Karpaty ŠOP SR.

„V okolí Svätého Jura neevidujeme pobytové znaky výskytu medveďa hnedého a jeho pohyb v tejto oblasti nepotvrdili ani zábery z fotopascí, ani záznamy našich terénnych pracovníkov. Informáciu o jeho výskyte v blízkosti Bratislavy preto nemôžeme potvrdiť,“ uviedol riaditeľ Správy CHKO Malé Karpaty ŠOP SR Peter Puchala. Zásahový tím ŠOP SR, ako aj Stráž prírody oblasť monitoruje a nie je dôvod na šírenie paniky.

Ochranári vyzývajú občanov, aby pri zaregistrovaní medveďov, ktorí sa vyskytujú blízko ľudských obydlí, túto situáciu ohlásili na linky tiesňového volania 158, 112, 159 alebo na linku Zásahového tímu pre medveďa hnedého +421 903 201 879. Informácie o tom, ako sa správať pri strete s medveďom sú dostupné na webe zásahového tímu TU.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Štátna ochrana prírody SR