Polícia obvinila manželský pár, ktorý nechal novorodenca v krabici na autobusovej zastávke

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia obvinila 29-ročnú ženu a jej manžela, ktorí nechali novorodenca v krabici na autobusovej zastávke v obci Bežovce v okrese Sobrance.

Zdravý chlapec sa narodil v obci Kristy v rodinnom dome, na zastávke ho našiel náhodný okoloidúci. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, michalovským kriminalistom sa podarilo stotožniť matku aj jej manžela, vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu opustenia dieťaťa.

„Či bolo chceným, alebo nie, či dieťa oboch rodičov, alebo iba matky, zatiaľ nevedno, ale po predchádzajúcej vzájomnej dohode matka dieťaťa spolu so svojím manželom novorodenca naložili do osobného auta a krátko po jeho narodení ho zanechali bez možnosti zadováženia si pomoci, v drevenej krabici prikryté dekou, na autobusovej zastávke na vedľajšej ceste v obci Bežovce,“ opisuje polícia.

Dodáva, že dieťa tak vystavili riziku smrti či ublíženia na zdraví. „Dieťa sa v súčasnej dobe nachádza v nemocnici a o jeho ďalšom osude rozhodne Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny,“ doplnili policajti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v KošiciachPZ Policajný zbor SRÚPSVaR Ústredie práce sociálnych vecí a rodinyÚrad práce