Prepustení rukojemníci Hamasu sa zdajú byť šťastní a sú konečne na bezpečnom mieste, tvrdí izraelská predstaviteľka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Palestína, Hamas
Militant z Hamasu s vlajkou počas protestu v pásme Gazy. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Dovedna 11 cudzincov, ktorých v piatok prepustilo militantné hnutie Hamas, je „v dobrom stave“. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na izraelskú predstaviteľku.

Thajskí občania

Doktorka Osnat Levtzion-Korach, výkonná riaditeľka zdravotníckeho centra Šamír v meste Be’er Ja’akov, uviedla, že „sa zdajú byť veľmi šťastní, že sú konečne na bezpečnom mieste“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Celkovo desať thajských občanov a jeden Filipínec boli prepustení na základe dohody iniciovanej počas návštevy thajského ministra zahraničných vecí v Egypte minulý mesiac.

Thajské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že prekročili hranicu Izraela a pred odletom domov sa podrobili lekárskemu vyšetreniu.

Štvordňové prímerie

V piatok bolo prepustených aj ďalších 13 izraelských rukojemníkov na základe dohody o štvordňovom prímerí, na ktorej sa dohodli Izrael a Hamas. Izrael neskôr v priebehu dňa prepustil 39 palestínskych zajatcov.

Obe strany sa dohodli, že najskôr prepustia ženy a deti. Podľa Izraela sa za každých ďalších desať prepustených rukojemníkov prímerie predĺži o jeden deň.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať