Rakúske Cargo predáva srbskú dcéru, podozrieva ju z korupcie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rakúske Cargo predáva srbskú dcéru, podozrieva ju z korupcie
Ilustračné foto Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Rakúsky nákladný železničný prepravca Rail Cargo Austria (RCA) chce predať srbskú dcéru Trans Cargo Logistic. Dôvodom sú podozrenia z korupcie. Informoval o tom v utorok rakúsky denník Der Standard.

RCA, dcérska spoločnosť rakúskeho železničného prepravcu Österreichische Bundesbahn (ÖBB) má totiž podozrenie, že firma vyplácala provízie za fiktívne, resp. nepreukázané služby, tvrdí denník. Mala pritom postupovať podľa obdobného scenára, aký ÖBB v minulosti zaznamenala aj na Slovensku, tvrdí denník.

Zisteniam o údajnej korupcii predchádzalo hĺbkové vyšetrovania aktivít spoločnosti Express-Interfracht (EX-IF) siahajúce do 90-rokov minulého storočia, uviedli zdroje v ÖBB. Táto dcérska spoločnosť RCA, ktorá v súčasnosti vystupuje pod názvom Rail Cargo Logistics, mala rozsiahle aktivity v postkomunistických krajinách strednej a východnej Európy.

Srbská pobočka RCA mala provízie vyplácať na účty firiem registrovaných v daňovom raji na Kajmanských ostrovoch. Podobný systém podľa denníka fungoval aj na Slovensku, kde pobočka firmy EX-IF previedla na účelovú spoločnosť registrovanú v Londýne zhruba 27 miliárd eur, uviedli zdroje oboznámené s problematikou.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať