Ruské útoky zabili ďalších troch civilistov, údery zasiahli aj nemocnicu Chersone a zranili troch zdravotníkov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine
Ukrajinci poskytujú prvú pomoc počas výcvikového kurzu národného odporu Mestskej gardy pri Kyjeve, Ukrajina, Piatok, 19. január 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruské útoky proti Ukrajine za uplynulý deň zabili najmenej troch civilistov a ďalších najmenej 31 ľudí pri nich utrpelo zranenia. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správy ukrajinských úradov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský raketový útok na dedinu Hirnyk v Doneckej oblasti pripravil o život dvoch ľudí a deväť zranil, uviedol gubernátor oblasti Vadym Filaškin. Ďalších dvoch civilistov zranili ruské útoky proti mestu Avdiivka.

V Chersonskej oblasti podľa jej gubernátora Oleksandra Prokudina ruské útoky zabili jedného civilistu a desiatich zranili. Údery zasiahli aj nemocnicu v meste Cherson a zranili troch zdravotníkov.

Ďalších civilistov ruská armáda zranila v Odeskej oblasti, proti ktorej v noci na štvrtok podnikla dve vlny útokov dronmi. Gubernátor oblasti Oleh Kiper konštatoval, že zranení boli šiesti ľudia. Ruskí vojaci zaútočili napríklad aj na dedinu Velyka Rohan v Charkovskej oblasti a zranenia spôsobili štyrom civilistom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Oleh KiperOleksandr ProkudinVadym Filaškin