Šéfka Okresnej prokuratúry Bratislava 1 prišla pre tragickú nehodu na zastávke Zochova o funkciu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bratislava: Tragická dopravná nehoda, zastávka Zochova
Miesto tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala 2. októbra 2022 po 22:15 na Zochovej ulici v Bratislave. Do zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) narazilo osobné auto. Bratislava, 3. október 2022. Foto: www.facebook.com.

Šéfka Okresnej prokuratúry Bratislava 1 prišla o funkciu v súvislosti s tragédiou na Zochovej ulici v Bratislave, pri ktorej Dušan Dědeček pod vplyvom alkoholu s autom usmrtil päť ľudí. Informovala o tom Televízia Joj.

O uvoľnenie z funkcie požiadala sama

Okresná prokurátorka porušila interný predpis tým, že bezodkladne po zistení rozsahu tragickej nehody neinformovala svojho nadriadeného – krajského prokurátora Rastislava Remetu, ktorý prišiel na miesto nehody na druhý deň ráno.

Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave

Remeta v pondelok informáciu potvrdil s tým, že o uvoľnenie z funkcie požiadala sama okresná prokurátorka po pohovore s nadriadeným. „S odstupom času sa okresná prokurátorka rozhodla, že podá žiadosť o uvoľnenie z funkcie,“ povedal Remeta pre TV JOJ.

Mimoriadna udalosť

Tragédia na zastávke MHD na Zochovej ulici v Bratislave, pri ktorej opitý vodič usmrtil päť mladých ľudí a ďalšie osoby zranil, je mimoriadnou udalosťou, ktorú majú prokurátori povinnosť okamžite hlásiť nadriadenému. Ide o interný predpis vydaný generálnym prokurátorom v roku 2021.

Hlásiť to musia vtedy, keď dôjde k usmrteniu viac ako troch osôb, vážnemu zraneniu minimálne siedmych osôb či škode presahujúcej sumu 333-tisíc eur. Okrem toho sa za takú udalosť považuje aj situácia, ktorá môže vzbudiť ohlas verejnosti, napríklad usmrtenie známej osoby z verejného života, politika, umelca alebo novinára.

Informovanie nadriadených o mimoriadnych udalostiach je pre bratislavských prokurátorov od 5. októbra ešte prísnejšie. Aj na základe zlyhania okresnej prokurátorky Bratislava I. nariadil Remeta bratislavským prokurátorom povinnosť byť osobne pri každej dopravnej nehode s následkom smrti. Doteraz takúto povinnosť nemali.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan DědečekRastislav Remeta
Firmy a inštitúcie Okresná prokuratúra Bratislava 1