Daždivé počasie komplikuje západoslovenským energetikom opravy porúch

Zeliezovce_02.jpg
Ilustračné foto ZSD

Daždivé počasie za ostatné dni výrazne komplikuje Západoslovenskej distribučnej (ZSD) opravy porúch pri dodávkach elektriny. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ZSD Michaela Dobošová, v najviac zasiahnutých lokalitách západného Slovenska je situácia veľmi náročná. „Premočený terén a záplavy sťažujú pracovníkom prístup k poruchám, rovnako je problematická aj ich samotná lokalizácia. V lokalitách Šaľa a Bratislava bol vyhlásený aj mimoriadny stav. V Nitre spadnutý stĺp na silne podmočenom teréne spôsobil veľký výpadok, ktorý sa podarilo v náročnom teréne odstrániť,“ dodala Dobošová.

Výpadok elektriny v Želiezovciach

Vážna situácia vznikla podľa energetikov v noci zo štvrtka na piatok, keď boli prerušené dodávky elektrickej energie do obce Želiezovce. „Výpadok spôsobil strom spadnutý na vzdušné vedenie vysokého napätia v zaplavenej oblasti, čo výrazne komplikovalo lokalizáciu poruchy. V zaplavenej oblasti sa podarilo poruchu odstrániť do 12 hodín. Celkovo výpadok zasiahol viac ako 500 zákazníkov,“ doplnila Dobošová s tým, že technici Západoslovenskej distribučnej sú pripravení zasiahnuť za každých okolností.

Opatrenia pre koronu

Okrem počasia situáciu komplikuje pandémia. Západoslovenskí energetici museli prijať viaceré opatrenia, ktorých cieľom je ochrániť zamestnancov. „Aj napriek zložitej situácii, v ktorej sa nachádzame, sa našim technikom darí zabezpečovať plynulú distribúciu elektrickej energie a prípadné poruchy sú odstraňované bez zdržania,“ uzavrela Dobošová.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Michaela Dobošová
    Firmy a inštitúcie ZSD Západoslovenská distribučná