Masívne pórobetónové strechy Ytong Komfort odolajú výkyvom teplôt a vonkajším vplyvom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obrazok1 3.jpg
Foto: Xella

Pórobetónové strechy Ytong Komfort so stropnými vložkami Ytong sú vďaka vysokej vzduchotesnosti konštrukcie strechy ideálnym riešením pre komfortné a súčasne energeticky úsporné bývanie. V zime znižujú náklady na kúrenie, v lete poskytujú excelentnú ochranu pred prehrievaním interiéru.

Strecha domu je súčasne konštrukcia, ktorá je najviac zaťažená vonkajšími vplyvmi. Masívna strecha Ytong Komfort odoláva vysokým výkyvom teplôt, poryvom vetra alebo hluku, ktorý môže dosahovať hladinu vysoko nad 80 dB. Navyše chráni pred hmyzom, najrôznejšími druhmi žiarenia, prachom. Jej kvalita zásadným spôsobom ovplyvňuje stav vnútorného prostredia budovy. Strechy Ytong Komfort charakterizuje aj vysoká požiarna odolnosť (nehorľavá konštrukcia).

Image1.jpeg
Foto: Xella

Príjemná klíma bez nutnosti chladenia

Nové, prísnejšie požiadavky súvisiace so znižovaním energetickej náročnosti budov bilancujú v energetických preukazoch budov okrem iného taktiež teplo potrebné na chladenie objektu. Kvalitne navrhnutá budova je schopná udržať aj v letných mesiacoch vnútorné prostredie bez dodatočnej, energeticky náročnej klimatizácie. Klasický drevený krov túto požiadavku v našich klimatických podmienkach nezvláda, alebo zvláda s ťažkosťami. Konštrukčne je možné problém letného prehrievania eliminovať aplikáciou masívnej strešnej konštrukcie s plošnou hmotnosťou nad 150 kg/m2. Tepelná kapacita tejto masy spomalí prienik tepla až o 12 hodín, čo umožní spoločne s využívaním nočného vetrania v podkrovných priestoroch dosiahnuť príjemnú vnútornú klímu s denným maximom do 25 °C, bez enormného nárastu spotreby energie.

Obrazok2 3.jpg
Foto: Xella

Strechy Ytong Komfort poskytujú excelentnú ochranu pred prehrievaním interiéru a vďaka vysokej vzduchotesnosti konštrukcie strechy sú ideálnym riešením pre pasívne domy a domy v energetickej triede A0

Nulové je pri masívnych pórobetónových strechách aj riziko napadnutia plesňami, hnilobou alebo hmyzom. V lete tiež dokonale chráni pred prehriatím podkrovia – zatiaľ čo pri klasických strechách dôjde k znateľnému zvýšeniu teplôt pri tropických dňoch a nociach už do piatich dní, pri strechách Ytong Komfort budete musieť zapínať klimatizáciu až po 28 tropických dňoch.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať