Ministerstvo hospodárstva považuje za svoje najväčšie úspechy pomoc s cenami energií a výnimku na dovoz ruskej ropy (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Denisa sakova ceny energii.jpg
Foto: SITA/Jana Birošová, www.gettyimages.com - koláž SITA Energetika.
Tento článok pre vás načítala AI.

Podarilo sa nám splniť jeden z našich dôležitých predvolebných sľubov a pomôcť ľudom s cenami energií. Takto zhodnotilo prvých 100 dní novej vlády Roberta Fica Ministerstvo hospodárstva SR.

Zároveň sme v Bruseli vyrokovali výnimku na dovoz ruskej ropy, ktorá pomáha udržať zamestnanosť nielen na Slovensku, ale vďaka nej môžeme zásobovať ropnými produktami aj našich susedov,“ pokračovala v rámci hodnotenia pre agentúru SITA hovorkyňa rezortu Mária Pavlusík.

Tá vyzdvihla aj nedávne stretnutie predsedu vlády a viacerých ministrov so zástupcami celého automobilového priemyslu. Na jeho základe teraz ministerstvo hospodárstva spolu s partnermi pripravuje dokument, ktorý má obsahovať konkrétne legislatívne, inštitucionálne a finančne opatrenia na pomoc prechodu k elektromobilite.

Téme by sa koncom mesiaca mala venovať aj špeciálna vláda. Rezort chce taktiež podľa Pavlusík pracovať na zlepšovaní podnikateľského prostredia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mária PavlusíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR