SEPS vyhlásila súťaž na podporné služby na rok 2024, zverejnila podmienky a pravidlá

Elektrické vedenie SEPS
Foto: ilutračné, SEPS
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) vyhlasuje súťaž na podporné služby na rok 2024. Spoločnosť už zverejnila podmienky obstarávania ako aj pravidlá účasti pre všetky subjekty. SEPS záujemcov vyzýva, aby žiadosti predložili do 29. septembra tohto roka.

V druhom kroku súťaže budú úspešní uchádzači, ktorí splnili podmienky kvalifikácie, môcť podávať cenové ponuky v rámci jednotlivých výziev pre obstarávané podporné služby v obchodnom informačnom systéme Damas Energy.

„Uvedomujeme si, že situácia na trhu s energiami je stále dynamická. Verím, že aj tento rok sa do súťaže zapoja viacerí poskytovatelia podporných služieb vrátane nových poskytovateľov, ktorí už získali kladné stanovisko SEPS v rámci postupu predbežného schválenia,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS Jaroslav Vach.

Od účastníkov súťaže pritom očakáva férové ponuky, vďaka ktorým dokáže SEPS zabezpečiť stabilné dodávky elektriny koncovým odberateľom, teda domácnostiam, nemocniciam, školám či podnikom.

SEPS stráži bezpečnú a spoľahlivú prevádzku prenosovej sústavy v Slovenskej republike a prenos silovej elektriny z a do zahraničia. Na zabezpečenie rovnováhy medzi výrobou a spotrebou slúžia najmä podporné služby, ktoré regulačnou elektrinou pomáhajú udržať rovnováhu sústavy a sú popri údržbe stožiarov a vedení rozhodujúcim finančným nákladom SEPS. Bez tejto rovnováhy dochádza k odpájaniu spotrebičov a výrobných zdrojov, v najhoršom prípade môže prísť k výpadku elektrickej energie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Vach
Firmy a inštitúcie SEPS Slovenská elektrizačná prenosová sústava