Vodič z tragickej nehody na Zochovej zatiaľ do väzby nejde a už je jasné, akou rýchlosťou išiel (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dušan Dědeček, nehoda, Zochova
Polícia eskortuje obvineného Dušana Dědečka, ktorý spôsobil nehodu na zastávke Zochova v Bratislave. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 6. októbra 19:50

Vodič Dušan Dědeček išiel pred nárazom do ľudí na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave odhadom podľa znaleckého posudku rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu, pričom pri samotnej zastávke jeho rýchlosť predstavovala 100 kilometrov za hodinu.

Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave

Pre médiá to pred štvrtkovým rozhodnutím súdu o väzbe obvineného povedal jeho obhajca Jiří Kučera. Zároveň povedal, že jeho klient si uvedomuje, čoho sa dopustil a aké má incident následky. „Rád by to vrátil, čo sa stalo,“ povedal Kučera s tým, že Dědeček spravil veľkú chybu. 

Podľa neho išiel jeho klient plniť pracovnú povinnosť, ktorú mal pôvodne plniť niekto iný. „Zle si to vyhodnotil, ale tie následky nevie už odčiniť,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Šoférovi hrozí až doživotie

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície v utorok 4. októbra obvinil 60-ročného Dědečka z Bratislavy v súvislosti s nedeľnou tragickou dopravnou nehodou na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I vo štvrtok rozhodol, že bývalého generálneho sekretára Deaflympijského výboru nevzal do väzby a prepustil zo zadržania na slobodu. Ako pre médiá uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, sudca konštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia, dôvody pre útekovú a preventívnu väzbu však nenašiel. Rozhodnutie nie je právoplatné. Keďže prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o veci bude ešte rozhodovať Krajský súd v Bratislave na verejnom zasadnutí v piatok 14. októbra.

Tragický večer na Zochovej

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s čakajúcimi na spoj.

Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,69 promile.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan DědečekJiří Kučera