Ďalší balík jednorazovej 100-eurovej pomoci v boji proti vysokej inflácii dostanú tisíce ľudí v septembri

Bankovka, 100 eur
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Vláda v septembri vyplatí tisícom ľudí ďalší balík jednorazovej 100-eurovej pomoci v boji proti vysokej inflácii.

Dávku v tejto sume dostanú náhradní rodičia a rodičia, ktorí dostávajú príplatok k prídavku na dieťa ako kompenzáciu za nečerpanie daňového bonusu.

Ide napríklad o nepracujúcich starobných alebo invalidných dôchodcov, ktorí sú rodičmi nezaopatrených detí. Vyplýva to z nariadenia, ktoré schválila vláda.

Zmiernenie následkov inflácie

Jednorazové zvýšenie príplatku k prídavku na dieťa sa bude vzťahovať na približne 2 050 detí a jednorazové zvýšenie opakovaného príspevku náhradnému rodičovi sa bude týkať 6 500 náhradných rodičov.

Vládou schválené nariadenie je súčasťou avizovanej inflačnej pomoci a je jedným z nástrojov na zmiernenie následkov vysokej inflácie.

„Cieľom je finančne prispieť rodinám s deťmi, ktorým sa poskytuje príplatok k prídavku na dieťa z dôvodu, že si z objektívnych príčin nemôžu uplatňovať nárok na daňový bonus a náhradným rodičom na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne,“ uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Príspevok náhradnému rodičovi

Príplatok k prídavku na dieťa za august sa tak zvýši o 100 eur na 130 eur, úrady práce a sociálnych vecí ho v tejto sume rodičom vyplatia v septembri. Taktiež sa za august zvýši opakovaný príspevok náhradnému rodičovi o sumu 100 eur.

Zvýšenie o 100 eur sa vzťahuje aj na náhradných rodičov, ktorým nevznikol nárok na opakovaný príspevok náhradnému rodičovi. Ide napríklad o starých rodičov. Na vyplatenie takejto 100-eurovej pomoci štát vynaloží 955-tisíc eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRVláda SR