mBank prináša revolučný účet bez poplatkov pre drobných podnikateľov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
mBank prináša revolučný účet bez poplatkov pre drobných podnikateľov
Ilustračné foto: ttps://www.gettyimages.com

Podľa prieskumu spoločnosti Visa Consulting pre mBank až 55 percent drobných podnikateľov používa na podnikanie osobné účty a drvivá väčšina dôveruje viac svojmu účtovníkovi či úradom ako bankám. Tento postoj chce mBank zmeniť a prichádza s priekopníckym podnikateľským účtom pre živnostníkov, ktorý bude navždy zadarmo a s množstvom výhod.

Digitálna banka mBank prichádza s priekopníckym prístupom k drobným podnikateľom. Novinkou je podnikateľský účet mKonto Business s garanciou navždy zadarmo, ktorý mení pravidlá hry a prístup bánk k drobným podnikateľom.

Aké výhody prináša podnikateľský účet mKonto Business

Nový podnikateľský účet mKonto Business má priniesť živnostníkom niekoľko výhod, vďaka ktorým im bude vyhovovať viac ako osobný účet. Tu sú niektoré z nich:

Bezplatný podnikateľský účet: mBank ponúka mKonto Business, účet určený pre drobných podnikateľov, úplne bez poplatkov. Táto ponuka zahŕňa nielen vedenie účtu, ale aj všetky platby, príkazy a dokonca výbery z bankomatov doma i v zahraničí. Podľa mBank tento krok umožní podnikateľom reinvestovať ušetrené prostriedky späť do svojho podnikania a podporí to ich rast. Banka tiež plánuje rýchly a transparentný kontokorent v mobilnej aplikácii, ktorý podnikateľom pomôže jednoducho preklenúť nezaplatenú faktúru či nevyhnutný náklad.

Transparentnosť a jednoduchosť: Digitálna banka sa zameriava na transparentnosť a jednoduchosť svojich služieb. Dokumenty, ako sú zmluvy a cenníky, budú ľahko pochopiteľné bez zložitého bankového žargónu. Taktiež sa podnikatelia môžu tešiť na prehľadné rozhranie mobilnej aplikácie, kde nájdu svoje osobné aj podnikateľské účty jasne oddelené.

Online procesy pre jednoduché zakladanie účtu: mBank uľahčuje proces zakladania podnikateľských účtov online, čím šetrí čas svojim klientom.

Pre koho je mKonto Business?

mKonto Business si môže zriadiť fyzická osoba podnikateľ. Živnostníci, podnikatelia nezapísaní v obchodnom registri, osoby so slobodným povolaním či podnikatelia v maloobchode, si môžu podnikateľský účet založiť online, ak sú už klientmi banky. V prípade, že ešte klientmi mBank nie sú, je možné podať žiadosť online a celý proces dokončiť na pobočke banky. V blízkej dobe ponúkne mBank aj neklientom možnosť založiť si účet na diaľku. Postačí im na to iba občiansky preukaz a živnostenský list.

mBank chce zmeniť postoj podnikateľov

Inovácie mBank sú výsledkom dlhodobej prípravy a hĺbkových prieskumov. Spolupráca s partnermi a priame konzultácie s podnikateľmi umožnili vytvoriť služby, ktoré presne zodpovedajú ich potrebám a očakávaniam. Banka chce zmeniť postoj drobných podnikateľov. Podľa prieskumu spoločnosti Visa Consulting pre mBank totiž drvivá väčšina dôveruje viac svojmu účtovníkovi či úradom ako bankám a myslia si, že sú pre ne nedôležití.

Na výraznú podporu podnikateľov a ich rastu sa mBank dlhodobo a systematicky pripravovala. Pomohli nám hĺbkové rozhovory s desiatkami podnikateľov či prieskumy, v ktorých sme oslovili viac ako tisíc z nich. Dôležité dáta sme získali aj vďaka spolupráci s našimi partnermi. Na Slovensku je v súčasnosti takmer 500 tisíc drobných podnikateľov s počtom do 9 zamestnancov. Podľa prieskumu nášho partnera, spoločnosti Visa Consulting, až 55 % podnikateľov používa na podnikanie svoje osobné účty a 94 % živnostníkov sa pri založení podnikania obráti na svojho účtovníka. Myslia si, že ich banky podceňujú. Bankové inštitúcie v tomto smere ťahajú za kratší koniec, chceli by sme to zmeniť,“ hovorí Robert Chrištof, generálny riaditeľ mBank na Slovensku.

Vzdelávanie a podpora podnikateľov

mBank pripravuje aj unikátnu vzdelávaciu platformu „Podnikateľov radca“, ktorá poskytne cenné rady, informácie a odborné poradenstvo špičkových špecialistov v oblasti daní, práva, účtovníctva a obchodu. Táto iniciatíva je zameraná na posilnenie podnikateľských zručností a poskytovanie praktických nástrojov pre úspech v podnikaní. Pri spustení bude stránka obsahovať viac ako 150 článkov pripravených odborníkmi a ďalšie budú pribúdať každý týždeň.

Založiť si podnikanie je risk a dosiahnuť úspech nie je vždy ľahké. Či už ste sa rozhodli byť najlepší kaderník v meste, najuznávanejšia architektka alebo chcete upiecť najlepší chlieb vo svojom okolí, rozhodli ste sa správne. S mBank po boku získate nielen najlepší podnikateľský účet, ale aj rady a inšpiráciu, ako svoje podnikanie rozvíjať. Budete mať všetky informácie, ktoré potrebujete na založenie a úspech v podnikaní, prepojíme vás s odborníkmi, a to všetko na jednom mieste. Nebudete musieť strácať čas porovnávaním podmienok, hľadaním najlepšieho riešenia alebo štúdiom zmlúv. Radi robíme veci šikovne a jednoducho, takže sa môžete sústrediť na to, čo je pre váš biznis naozaj dôležité. Našou novou ponukou chceme podnikateľom pomáhať rásť,“ dodáva Martin Podolák, riaditeľ produktovej a procesnej divízie mBank Slovensko a Česká republika.

Cieľom mBank nie je len poskytnúť finančné služby, ale aj rásť a rozvíjať sa spolu s podnikateľmi. Banka chce byť partnerom v ich podnikaní, ponúkajúc nielen účty, ale aj vzdelávanie a odborné poradenstvo zadarmo.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie mBank