Nikto nemôže ukradnúť miliardy z druhého piliera. Minister Tomáš uisťuje, že nepripravujú žiadne zmeny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Erik Tomáš
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Foto: Erik Tomáš, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister práce sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (HLAS – SD) ako aj Ministerstvo financií SR nepripravujú v súčasnosti žiadne zmeny týkajúce sa druhého dôchodkového piliera.

Chránený ústavou

Ako uviedol v relácii V politike televízie TA3, chce apelovať na výroky opozície, že vraj vláda SR ide ukradnúť ľuďom peniaze na dôchodky.

„Pán Gröhling ľudí presviedča, že vláda ide ukradnúť peniaze z druhého piliera a ženú ľudí na protesty. Ministerstvo práce ani ministerstvo financií nepripravujú v súčasnosti žiadne zmeny týkajúce sa druhého piliera. Momentálne je tam 15 miliárd eur a na tie nemôže nikto siahnuť a ani nikto ich ukradnúť. Druhý pilier je predsa ústavou chránený a nie je možné ho zrušiť,“ uviedol Tomáš a doplnil, že druhý pilier je súčasťou trojplierovosti dôchodkového systému.

Výstavba diaľníc

Líder a poslanec strany Sloboda a solidarita Branislav Gröhling sa vyjadril, že reálne chce vláda dať peniaze z druhého piliera do diaľníc a určiť kde sa budú investovať.

„Mohli ste zvýšiť odvod do druhého piliera, ale vy ste ho znížili. Prečo nekonsolidujete iným spôsobom? Celý 13. dôchodok predsa ide na dlh a ďalej zadlžujete Slovensko a ich občanov,“ uviedol Gröhling.

Podľa Erika Tomáša premiér Robert Fico iba naznačil legitímnu tému, či neinvestovať peniaze z druhého piliera napríklad aj do výstavby diaľnic.

„Ide o tému, kedy by si štát mohol požičať od ľudí s ich súhlasom a investuje ich a s primeraným výnosom potom vráti. Štát nemôže ľuďom zobrať tých 15 miliárd eur. O tomto modele pritom už uvažovala aj vláda Igora Matoviča,“ doplnil Tomáš.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingErik TomášIgor MatovičRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMF Ministerstvo financií SRSaS Sloboda a SolidaritaVláda SR