Ministerstvo bude poskytovať príspevky pre organizácie venujúce sa neaktívnym ľuďom, ktorí majú problém si nájsť prácu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nezamestnanosť
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Organizácie so skúsenosťami s pomocou pre neaktívne osoby, ktoré majú problém si nájsť prácu, môžu požiadať o finančný príspevok vo výške od 50 tisíc eur.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR ako sprostredkovateľský orgán pre Program Slovensko 2021-2027 vyhlasuje výzvu o nenávratný finančný príspevok v rámci projektu Krok za krokom II. Celková finančná alokácia predstavuje 25 mil. eur.

Pomoc so začlenením

Projekt Krok za krokom II. pomôže začleniť neaktívne osoby, ktoré sa stretávajú s rôznymi osobnými výzvami, na trh práce. „Organizácie, s ktorými ministerstvo nadviaže spoluprácu, budú vyhľadávať neaktívne osoby priamo v teréne a zisťovať osobné prekážky, pre ktoré majú problémy nájsť si prácu. Taktiež budú pomáhať neaktívnym osobám pri riešení ich situácie a následne budú poskytovať podporu pri hľadaní zamestnania a zapracovaní na novom mieste,“ uvádza ministerstvo práce.

Realizácia po dobu dvoch rokov

Do výzvy sa môžu zapojiť rôzne organizácie z celého Slovenska vrátane nadácií, občianskych združení, miest a obcí a ďalších. Žiadosť o príspevok je možné podať v dvoch kolách. Uzávierky hodnotiacich kôl sú stanovené na 15. marca a 30. apríla 2024. Podmienkou je, že zapojené organizácie budú realizovať projekty počas dvoch rokov.

Pre oprávnených žiadateľov sa ku výzve Krok za krokom II. uskutočnia informačné semináre priamo v regiónoch, konkrétne v Nitre, v Banskej Bystrici, Prešove a v Bratislave.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR