Ministerstvo financií hodnotí prvých sto dní ako mimoriadne úspešných, najväčšie výzvy má však ešte len pred sebou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ladislav Kamenický
Minister financií Ladislav Kamenický. Foto: SITA/Úrad vlády SR
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo financií (MF) SR bilancuje prvých 100 dní ako mimoriadne úspešných, najmä s ohľadom na situáciu, v akej preberalo verejné financie.

Ako doplnil minister financií Ladislav Kamenický, od prvého dňa vo funkcii riešili extrémne náročné a dôležité úlohy. Prvoradá bola pritom príprava a schválenie štátneho rozpočtu.

„Verejné financie sme po tri a pol roku nekompetentných vlád prebrali v katastrofálnom stave, s najvyšším deficitom v Európskej únii a extrémnym nárastom dlhu. Tie najväčšie výzvy však máme ešte len pred sebou. Dôležité je, že máme jasný plán a ciele, ako postupne ozdraviť verejné financie a ako postaviť Slovensko opäť na nohy,“ doplnil Kamenický.

V rámci prvých 100 dní sa rezortu financií podarilo presadiť viaceré zákony a legislatívne opatrenia. Okrem už spomínaného štátneho rozpočtu na rok 2024, boli prijaté konsolidačné opatrenia na stabilizáciu verejných financií. Ministerstvo taktiež presadilo zavedenie bankovej dane, pomohlo s nárastom splátok hypoték pri refixácii ako aj s vysokými cenami energií.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ladislav Kamenický
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaMF Ministerstvo financií SR