Počet poberateľov sociálnych dávok na Slovensku v decembri mierne klesol

Beggar in the street
Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v decembri minulého roka mierne klesol. Sociálne dávky v poslednom mesiaci vlaňajška dostalo 57,7 tisíca osôb. Oproti koncu novembra išlo o pokles o 124 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 3,8 tisíca.

Klesol počet poberateľov dávok

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v decembri minulého roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 122,3 tisíca osôb, čo je 2,24 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti novembru minulého roka klesol o 0,01 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,21 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Ľudia v hmotnej núdzi

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 4,8 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,20 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,5 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,08 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v decembri minulého roka 8,50 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,7 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej poberateľov je v Bratislavských okresoch

Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v decembri minulého roka v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,18 % obyvateľov, teda 166 osôb.

V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,17 % po 0,26 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 95 osôb v okrese Bratislava I po 305 ľudí v okrese Bratislava II.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ústredie práceÚstredie práce sociálnych vecí a rodiny SR