UniCredit Bank bude po skončení štrajku pokračovať v rokovaniach s odbormi, na niektorých pobočkách môžu byť určité obmedzenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|
Ilustračné foto UniCredit
Tento článok pre vás načítala AI.

UniCredit Bank v súvislosti s plánovaným štrajkom zamestnancov počíta s dočasným obmedzením niektorých pobočiek.

Mzdové podmienky

Hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková zároveň pre SITA povedala, že vedenie banky bude po skončení štrajku pokračovať v rokovaniach s odbormi.

O vyhlásení štrajku ešte v stredu informovala predsedníčka odborov v UniCredit Bank Jana Százsová. Problémom sú mzdové podmienky, o navýšení miezd vyjednávajú už niekoľko mesiacov.

Szászová sa vopred ospravedlňuje klientom banky za prípadné nepohodlie, ktoré im môže spôsobiť táto situácia.

„Veríme, že nás chápu a vnímajú, že bojujeme za spoločnú vec. A to dôstojné pracovné a mzdové podmienky a za úroveň sociálneho dialógu, ktorí si zaslúžime rovnaký, ako ľudia pracujúci v okolitých krajinách,“ dodala Szászová.

UniCredit Bank v súčasnosti podľa Ďuďákovej poskytuje svojim klientom štandardné služby. Z preventívnych dôvodov avizovaného štrajku slovenských odborových zväzov od 12. decembra vedenie banky aktivuje plán kontinuity prevádzky a prijme opatrenia, ktoré zabezpečia nepretržitú prevádzku banky bez alebo s obmedzeným dopadom na klientov.

„Dočasné obmedzenia sa môžu dotknúť vybraných pobočiek,“ doplnila Ďuďáková.

Na Slovensku pôsobí banka ako UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, ktorá vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zuzana Ďuďáková
Firmy a inštitúcie UniCredit Bank