Najdrahšie trhy s nehnuteľnosťami. Za milión tu kúpite len pár metrov štvorcových

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Monako
Najvyššie ceny nehnuteľností sú v Monaku. www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Magazín Bloomberg priniesol porovnanie najdrahších realitných trhov sveta. Rebríček vychádza z toho, koľko metrov štvorcových kúpite v danej krajine za milión dolárov. Na jeho čele sa ocitol európsky miništát Monako.

Podľa realitnej kancelárie Knight Frank tu za milión kúpite nehnuteľnosť s rozlohou iba 16 metrov štvorcových. Na druhom mieste sa umiestnil Hongkong, kde zaplatíte milión za nehnuteľnosť s rozlohou 22 štvorcových metrov. Tretie miesto obsadil Singapur s rozlohou 32 metrov štvorcových za milión.

Hongkong
Druhé miesto obsadil Hongkong. www.gettyimages.com

Multimilionári tlačili ceny nahor

Globálny predaj nehnuteľností minulý rok klesol v dôsledku vysokých úrokových sadzieb. „Ceny však zostali vysoké, pretože ponuka je naďalej obmedzená,“ uvádza Bloomberg. V New Yorku kúpite za milión dolárov 34 metrov štvorcových, v Paríži a v Šanghaji 42 štvorcových metrov.

Monako podľa magazínu dosiahlo najvyššiu cenu, keďže tam multimilionári naďalej kupovali nehnuteľnosti, aby si užili mestské kasína, okázalý životný štýl a nízke dane. Z uvedeného dôvodu tlačili ceny nahor, aby sa dostali medzi najbohatších ľudí.

Singapur
Na treťom mieste sa umiestnil Singapur. www.gettyimages.com

Dubaj je trikrát lacnejší ako Londýn

V Dubaji kúpite za milión dolárov až 91 metrov štvorcových nehnuteľnosti, čo je trojnásobok priestoru, aký za rovnakú cenu získate napríklad v Londýne.

„Primárne ceny v Dubaji môžu byť o 134 percent vyššie ako na začiatku pandémie, ale stále sú výrazne nižšie ako na vyspelejších trhoch,“ uviedla vedúca medzinárodného výskumu v oblasti bývania a krajiny v Knight Frank Kate Everett-Allen.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Knight Frank