Štát plánuje navýšiť základné imanie v niektorých svojich zariadeniach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
peniaze
Foto: Pixabay.com

Štát by mal zvýšiť základné imanie v niektorých svojich zdravotníckych zariadeniach. Ministerstvo zdravotníctva do pripomienkového konania predložilo návrh, v ktorom navrhuje navýšiť základné imanie celkovo 14 miliónmi eur a taktiež nepeňažnými vkladmi v hodnote 4,670 milióna eur.

Cieľom navyšovania je umožniť zdravotníckym zariadeniam investovať do nákupu techniky či do rekonštrukcií.

Pomôžu špecializovaným ústavom

Zámer navyšovať základné imanie avizoval premiér Peter Pellegrini v októbri pri návšteve Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Podľa neho priamo do tohto ústavu pôjdu 2 milióny eur.

Okrem neho sa k prostriedkom na investície dostanú Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, Nemocnica Poprad, Východoslovenský onkologický ústav a Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb.

Ministerstvo zdravotníctva navrhuje, aby 14 miliónov uvoľnilo ministerstvo financií. To však chce, aby si tie peniaze našiel rezort zdravotníctva vo svojej kapitole. Ten to však odmietol.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôbSÚSCCH Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôbVÚSCh Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb