Pellegrini nebude prezidentom bez SNS, podľa Huliaka budú v rámci strany voliť menšie zlo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Štefana Harabina
Predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolf Huliak (uprostred) počas volebnej noci občianskeho kandidáta na prezidenta SR Štefana Harabina v Palmyra Clube v rámci 1. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 23. marec 2024. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Peter Pellegrini nebude prezidentom bez Slovenskej národnej strany (SNS) a národného voliča. Povedal to poslanec parlamentu za SNS Rudolf Huliak v relácii TV Markíza Na telo.

Idú zvoliť menšie zlo

Jeho prípadná oficiálna podpora zo strany SNS je podľa neho na pováženie, „pretože teraz sa stáva to, že ideme voliť menšie zlo v rámci SNS“. Zároveň nechcel povedať, ako bude on osobne voliť v druhom kole prezidentských volieb.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Po koaličných rokovaniach budeme múdrejší. Nechceme nič požadovať, chceme sa len rozprávať,“ povedal Huliak. Dodal, že SNS bude od Pellegriniho žiadať jasné vyhranenie sa, že bude v prvom rade proslovenský a pronárodný prezident a bude obhajovať záujmy všetkých Slovákov.

Dodal, že SNS veľmi mrzí, že Štefan Harabin nepostúpil do druhého kola. „Neviem, kde to zlyhalo,“ skonštatoval.

Podpora Korčoka SNS je nepredstaviteľná

Podľa poslanca za stranu Hlas-SD Samuela Migaľa sú teraz na stole tri možnosti – buď dostanú voliči Štefana Harabina od SNS odporúčanie, aby nešli k voľbám – a v takom prípade bude v prezidentskom paláci Ivan Korčok.

„Ak povedia, že majú ísť ich voliči voliť Petra Pellegriniho, tak do paláca si sadne Pellegrini. Tretia možnosť je, že SNS odporučí voliť Korčoka – a to si skutočne neviem predstaviť,“ povedal Migaľ.

Korčok slúžil ľudom

Huliak si myslí, že Ivan Korčok neobhajuje slovenské záujmy. Martina Holečková z KDH na to reagovala, že na ministerstve zahraničných vecí by si ho neboli nechali toľko rokov, keby nehájil slovenské záujmy.

„Treba sa spýtať, komu slúži Peter Pellegrini – Robertovi Ficovi,“ podotkla. Podľa nej dosiahol Korčok výborný výsledok, na ktorom sa dá stavať v druhom kole. „Pán Korčok celú kariéru slúžil ľuďom a myslím, že bude výborný prezident,“ myslí si Holečková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokMartina HolečkováPeter PellegriniRudolf HuliakSamuel MigaľŠtefan Harabin
Firmy a inštitúcie Hlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieSNS Slovenská národná strana