Akciový trh USA vymazal časť minulotýždňových strát, darilo sa aj burzám v Ázii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ázijský akciový trh, burzy, akcie
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v pondelok vymazal časť strát z minulého týždňa. Nahor zamierili hlavne akcie veľkých technologických spoločností, keďže sa stabilizovali výnosy na dlhopisovom trhu. Firma Nvidia si pripísala 4,4 percenta a akcie spoločnosti Alphabet zdraželi o 1,4 percenta. Vzrástli aj akcie bánk a pomohli vykompenzovať pokles výrobcu elektromobilov Tesla, ktorý cez víkend ohlásil ďalšie zníženie cien.

Index S&P 500 získal 0,9 percenta a uzavrel na úrovni 5 010,60 bodu. Priemyselný index Dow Jones si prilepšil o 0,7 percenta na 38 239,98 bodu. Technologický Nasdaq vzrástol o 1,1 percenta a uzavrel na 15 451,31 bodu. Darilo sa aj akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 stúpol o 1 percento na 1 967,47 bodu.

Väčšina ázijských akciových indexov v utorok posilnila. Hlavný japonský index Nikkei 225 vzrástol o 0,3 percenta napriek tomu, že aktivita v priemyselnom sektore krajiny sa zmenšila jedenásty mesiac v rade. Index hongkonskej burzy Hang Seng si prilepšil o 1,9 percenta, ale čínsky akciový index Shanghai Composite o 0,74 percenta klesol.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AlphabetDow JonesNvidiaTesla