Gröhling vyzýva Slovákov, aby sa pripojili k petícii na ochranu druhého piliera. Doteraz ju podpísalo 25-tisíc ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Branislav Gröhling, SaS
Foto: archívne, SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Petíciu SaS na ochranu druhého piliera už podpísalo 25-tisíc ľudí. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) ju spustila pred pár dňami s cieľom získať 100-tisíc podpisov, kedy ju Národná rada SR bude musieť riešiť.

Podpisy získali online formou petície, ale aj priamo v teréne. Predseda strany Branislav Gröhling sa poďakoval všetkým podpísaným a zároveň vyzval aj ostatných ľudí, aby tak urobili a ochránili si dôchodky.

Ľudia neustále dokazujú, že peniaze nasporené v druhom pilieri si ukradnúť nenechajú. Vláda Smeru im už tento rok na úspory v druhom pilieri siahla, keď znížila príspevok z 5,5 na 4 percentá. Teraz chce peniaze, ktoré si Slováci sporia na dôchodok, využiť na výstavbu ciest a diaľnic. Toto nemôžeme dovoliť. Musíme ochrániť 1,8 milióna sporiteľov, ktorí si poctivo odkladajú peniaze na dôchodok. Vyzývam preto všetkých ľudí, aby sa k nám pridali a ochránili si vlastné peniaze,“ vyhlásil Gröhling.

Záujemcovia nájdu petíciu na weboch www.peticie.com alebo www.sas.sk, v uliciach s členmi strany alebo aj na sociálnych sieťach SaS. Opozičná strana zároveň predložila do parlamentu ústavný návrh zákona, pomocou ktorého chce ochrániť dôchodky v druhom pilieri tak, že budú neodňateľné.

Žiadny Slovák tak o úspory nebude môcť prísť. Okrem toho určujeme výšku platby do druhého piliera, stanovujeme delenie dôchodkového systému či pravidelné minimálne zvyšovanie dôchodkov,“ sľubuje predkladaný materiál.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSaS Sloboda a Solidarita