Polovica zamestnaných Slovákov by mala dostať koncoročné odmeny. Patríte medzi nich?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
peniaze, peňaženka, mzda
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Koncoročné odmeny by mala dostať polovica zamestnaných Slovákov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu portálu Platy.sk.

Nejde však len o finančné odmeny, zamestnávatelia niekedy volia formu poukážok na nákup kníh či elektroniky, alebo aj nefinančné darčeky. Prieskum sa realizoval na vzorke 3 840 respondentov.

Rozdiel vidno pri výške príjmu

Polovica opýtaných uviedla, že by tento rok mala dostať koncoročné odmeny, 34 % odpovedalo, že ich dostávajú pravidelne, 16 % tvrdí, že im vo firme už oznámili, že tento rok odmeny dostanú.

Naproti tomu 38 % respondentov odpovedalo, že dlhodobo koncoročné odmeny nedostávajú, 11 % uviedlo, že už ich nadriadení informovali, že na odmeny tento rok nie sú prostriedky.

Najčastejšie dostávajú koncoročné odmeny zamestnanci veľkých spoločností s viac ako 1 000 pracovníkmi, iba o 5 % menej je to v prípade malých spoločností do 10 ľudí.

Rozdiel je však vidieť pri výške príjmu. Koncoročné odmeny najčastejšie dostávajú vysokopríjmové skupiny, pravidelne je to u takmer polovice z nich, 15 % respondentov z tejto skupiny vo firme informovali, že tento rok koncoročné odmeny dostanú. V prípade nízkopríjmových skupín až 45 % odpovedalo, že dlhodobo koncom roka nedostávajú odmeny.

Bratislavský kraj nie je prvý

Prekvapením je, že z pohľadu krajov nie je na prvej priečke bratislavský región, hoci rozdiely sú minimálne.

Podľa prieskumu si pred sviatkami prilepšia najčastejšie zamestnanci v Trenčianskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji, uviedlo to 56 % respondentov.

V hlavnom meste a okolí je to 52 %. Jediný kraj, ktorý sa nedostal nad hranicu polovice respondentov, bol Prešovský so 47 %.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Platy.sk