Matovič, Heger a Sulík rozvrátili štát a z parlamentu spravili cirkus. Pellegrini vyzdvihol prácu ministrov Hlasu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Hlas SD, Peter Pellegrini, Denisa Saková, Zuzana Dolinková, Richard Raši, Tomáš Drucker
Zľava: Vicepremiérka a ministerka hospodárstva Denisa Saková, predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini, minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši, ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková a podpredseda vlády SR pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Tomáš Drucker počas tlačovej konferencie strany Hlas - sociálna demokracia v sídle strany na tému: 100 dní vlády strany HLAS-SD. Bratislava, 2. február 2024. Foto: SITA/Kvetoslava Kirchnerová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Po sto dňoch vlády môžeme konštatovať, že ministri za Hlas-SD plnia sľuby, ktoré dala strana ľuďom pred voľbami. Na tlačovej konferencii to v piatok uviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

Úspechy novej vlády

Konkretizoval, že pripravili zákon o skutočnom a spravodlivom 13. dôchodku, zastropovali ceny energií, chránili Slovensko pred nelegálnou migráciou, zabránili rušeniu pôrodníc a naštartovali práce na dlhodobom rozvoji slovenských regiónov.

Zároveň pripomenul, že nová vláda prevzala Slovensko v hlbokom marazme a rozvrátené, ako nikdy predtým.

Páni Matovič, Heger a Sulík nás všetkých zadlžili tak, ako nikto v histórii. Celé roky neboli schopní pomôcť ťažko skúšaným ľuďom a nechávali ich napospas osudu. Rozvrátili právny štát a zneužívali políciu a prokuratúru na politickú pomstu. Absolútne zdevastovali politickú kultúru a spravili z vlády a parlamentu jeden nedôstojný cirkus,“ popísal Pellegrini s tým, že netreba zabúdať, v akej situácii začala nová vláda pracovať.

Pokojné Slovensko

„Sedem ministrov Hlas-SD prevzalo zodpovednosť za tie najnáročnejšie a z hľadiska bežného života ľudí aj najdôležitejšie rezorty,“ povedal líder strany.

„Za seba chcem povedať, že trvám na svojej osobnej i politickej priorite – dať Slovensku pokoj a dôstojný život každému jednému človeku. A preto ministri za HLAS-SD aj ja osobne budeme pokračovať presne v tom, čo sme ľuďom pred voľbami sľúbili a čo od prvého dňa plníme. Silný štát, ktorý svojim občanom garantuje pomoc, bezpečie a lepší život pre každého,“ uzavrel Pellegrini.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičPeter PellegriniRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Hlas-SD